Gyorsabb a növekedés a digitális technológiát alkalmazó KKV-k esetében
2016. március 17.
A digitális technológiára építő kis-és középvállalkozások gyorsabb növekedést realizálnak, mint azok a vállalatok, amelyek nem alkalmazzák az új megoldásokat – derült ki az SAP megbízásából az IDC kutatócég által végzett felmérésből.
A kutatás során 11 országból összesen 3210 főt kérdeztek meg és a válaszadók 10 és 999 közötti munkavállalót foglalkoztató cégek alkalmazottai közül kerültek ki. A tanulmány rámutat, hogy a KKV szektorban világszerte fontosnak tartják és sikerrel használják ki az elemző, a hatékony közös munkát támogató és az ügyfélkapcsolat-kezelő (CRM) szoftverek nyújtotta előnyöket az egyszerűbb működés és a nagyobb vállalatokkal való versenyképesség fenntartása érdekében.
A KKV-k által használt digitális technológiák alkalmazásának aránya és előnyei
A felmérésben résztvevők több mint 39%-a egyetért, hogy a digitális gazdaságban való aktív részvétel fontos lesz a cég fennmaradásához a következő 3-5 évben. A kutatás rávilágított, hogy a minimum 10%-os bevételnövekedést realizáló KKV-k sikerrel alkalmazzák a különböző technológiai megoldásokat, amelyek hatékonyan segítik az üzleti folyamatok, az eszközpark és az alkalmazottak munkájának összehangolását. Mindez az összes megkérdezett vállalkozás több mint egyharmadára, az 500 és 999 közötti létszámú munkavállalót foglalkoztató válaszadók pedig közel felére igaz.
A digitális átalakulás eredményeképpen a vállalkozások legalább 50%-a használ együttműködést segítő, ún. kollaboratív szoftvereket. A CRM és elemző szoftverek a második leggyakrabban használt eszközök a KKV szektorban: közel 40 százalék a használati arányuk az egyes régiókban világszerte. A kis- és középvállalkozások többsége egyetért abban, hogy az új technológiai megoldások lehetővé teszik a munkafolyamatok felülvizsgálatát és növelhetik a produktivitást.
A digitális átalakulás kihívásai
Leginkább az európai, az észak-amerikai, és az afrikai térségre jellemző, hogy a KKV-k tisztában vannak a digitális átalakulás bizonyos kihívásaival – mutatott rá a tanulmány. A megkérdezett kis-és középvállalkozások körülbelül egyharmada egyetért abban, hogy az alkalmazottak közötti személyes kapcsolat nem erősödött a technológia alkalmazását követően. Ez különösen igaz a nagyobb létszámú KKV-k esetében. 35% és 45% közötti azoknak a kis-és középvállalkozásoknak az aránya, amelyek tartanak attól, hogy a hatékony üzleti döntéshozatal érdekében szinte csak az adatokra fognak támaszkodni.
A kutatásból kiderült, hogy a digitális átalakulásnak világszerte, így Magyarországon is jelentős hatása van a kis- és középvállalkozásokra. „A magyar KKV-k számára is elérhető az a technológiai alap, amely segíti a vállalatokat a digitális átalakulás során”– fogalmazott Kézdy Gergely, az SAP regionális partnerhálózati igazgatója. „Azt tapasztaltuk, hogy a hazai vállalatok is sikerrel alkalmazzák portfóliónk számukra ajánlott elemeit, így az SAP Business One, az SAP Lumira, SAP Business One Mobile Solution megoldásokat az egyszerűbb működés és a gyorsabb növekedés érdekében.”
Kapcsolódó cikkek
- A nőknek fontosabbak az eszközeiken tárolt képek
- A nőknek fontosabbak az eszközeiken tárolt képek
- Öldöklő verseny a kínai okostelefon-piacon
- Öldöklő verseny a kínai okostelefon-piacon
- Fontos tényező a Samsung az üzleti nyomtatók piacán
- Fontos tényező a Samsung az üzleti nyomtatók piacán
- „Az internet nem egy demokratikus jószág”
- Lakossági nyomtatófelmérés: máig sokan a munkahelyükről „viszik” haza a fénymásolópapírt
- Hatékonyabb működés az új, SAP alkalmazásokhoz készült SUSE rendszerrel
- Multifunkciós készülékekkel a jövő munkahelyeiért