Tovább bővül a Cisco adatközponti portfóliója

A Cisco most bejelentett adatközponti fejlesztéseinek fókuszában a hiperkonvergens infrastruktúrák és a hozzájuk kapcsolódó hálózati, illetve felhőmegoldások állnak.

Az új fejlesztések részeként a Cisco bemutatta az UCS platformra épülő Cisco HyperFlex Systems rendszerét, amely egyszerűsíti a szabályalapú automatizációt a hálózatban, valamint a szervereken és tárolókon, vállalati alkalmazások számára. Ez egyben a Cisco szoftvervezérelt infrastruktúrákat tartalmazó portfóliójának bővülését is jelenti. A portfólió részei szerveroldalon az UCS, hálózati oldalon az ACI és SDN megoldások, és ezekhez csatlakozik most a tárolási funkciókat is nyújtó HyperFlex rendszer. 

 

A Cisco adatközponti fejlesztéseinek fontos elemei az SDN-képes Nexus kapcsolók, amelyek az elosztott konténerek és mikroszolgáltatások számára szükséges telemetria, biztonság, és teljesítmény mellett veszteségmentes hálózati forgalmat is biztosítanak az IP-tároláshoz és a hiperkonvergens infrastruktúrákhoz. 

 

A Cisco továbbá bejelentette szándékát CliQr Technologies Inc megvásárlására. A CliQr CloudCenter platform átfogó, de egyszerű alkalmazásközpontú működtetést biztosít a privát, a hibrid, és a nyilvános felhők számára. A CliQr segítségével a felhasználók egyetlen intuitív platform segítségével menedzselhetik a teljes alkalmazás-életciklust a hibrid felhőkörnyezetekben. 

 

Cisco HyperfFlex Systems

Az UCS technológiára épülő Cisco HyperfFlex Systems a hiperkonvergens infrastruktúrák következő generációját képviseli. A Cisco UCS-t és a kapcsolódó konvergens infrastruktúrát jelenleg 50 000 ügyfél használja világszerte. Az iparág első teljes end-to-end (végponttól végpontig terjedő) hiperkonvergens megoldása nagy technológiai előrelépést jelent. A HyperFlex megoldások ideális platformot jelenthetnek azoknak a szervezeteknek, amelyek nagyvállalati alkalmazásokat telepítenek adatközpontjukba és fiókirodáikba. 

 

A HyperfFlex rendszerek legfontosabb jellemzői

  • Plug and Play beállítás percek alatt, a számítási, hálózati és tárolási kapacitás rugalmas, adaptív és független skálázása.
  • Nagy teljesítményű adatkezelési szolgáltatások, mint a gyors klónozás, a pillanatfelvételek készítése, valamint a folyamatos beágyazott deduplikáció és tömörítés, amelyek akár 80%-kal is csökkenthetik a digitális lábnyom mértékét. 
  • A teljes bekerülési költség (TCO) akár 30 százalékkal csökkenthető, és a versenytársak megoldásainál akár 40 százalékkal nagyobb teljesítmény is elérhető.

 

A Cisco következő generációs Nexus kapcsolók és szoftverek

A Cisco a következő generációs kapcsolóinak ASIC-fejlesztéseivel az ügyfelek áttérhetnek a 25/50/100 Gbps sebességű átvitelre, miközben a költségek és a hálózatsűrűség a manapság elterjedt 10/40 Gbps sebességű hálózatok szintjén maradnak. Mindez akár 10-szeres sávszélesség-növekedést is jelenthet.

 

Az új Nexus 9000 kapcsolók jellemzői:

  • Iparágvezető teljesítmény a 100 Gbps sebességhez, 25%-kal több non-blocking teljesítmény, más megoldásoknál 50%-kal alacsonyabb költségekkel, nagyobb megbízhatósággal és alacsonyabb energiafelhasználással.
  • Valós idejű hálózati telemetria a 100 Gbps vezetékes sebességnél, átfogó hálózatbiztonság a NetFlow megoldás segítségével, és teljes körű hibaelhárítás. 
  • Akár tízszeres növekedés a felhőhöz kapcsolódó IP-címek és végpontok esetében, valamint támogatás rackenként több millió konténerhez.
  • Egyedi felhőszolgáltatások adaptív kapacitással és forgalomirányítással. Támogatás az IP alapú tárolókhoz, valamint a hiperkonvergens és konvergens infrastruktúrákhoz.
  • A hiperkonvergens infrastruktúrákra való átálláshoz, illetve a mikroszolgáltatásokon és konténereken alapuló alkalmazásokhoz szükséges felhőkapacitás biztosítása.

 

További Nexus-bejelentések:

  • A Cisco Nexus 7000 kapcsolók számára ACI-támogatást biztosító szoftverek fejlesztése.
  • Új Cisco Nexus 3000 adatközponti kapcsolók, 25/50/1000 Gbps sebességgel. 

 

Automatizáció a Cisco Nexus Fabric Manager segítségével

Az új Cisco Nexus Fabric Manager egy letisztult webes felület segítségével automatizálja az egész fabric életciklus menedzsmentjét. Fabric alatt az adatközpont hálózati megközelítésében a számítási, tároló és hálózati funkciók összességét értjük. A Nexus Fabric Manager önállóan képes kezelni a VXLAN-alapú fabric-ot, konfigurálni a kapcsolókat a felhasználói beavatkozások alapján. A VXLAN-alapú fabric telepítése mindössze három lépésben elvégezhető, és minden kapcsoló frissítés megoldható 4 kattintással. 

 

Felhőszolgáltatások

A Cisco hardver- és szoftverfejlesztései segítségével felgyorsítható az átállás a hibrid felhőkörnyezetekre.

  • Felhő léptékű teljesítmény: 1/10/25/40/50/100 Gbps sebesség, akár 10-szer több IP-cím és végpont, valamint támogatás rackenként egymillió konténerhez. 
  • Felhőszolgáltatások: Hiperkonvergens infrastruktúra, valós idejű telemetria, intelligens pufferek a veszteségmentes forgalomhoz, 50 százalékkal gyorsabb alkalmazásfejlesztés, és átláthatóság minden csomaghoz, folyamathoz, sebességhez. 
  • Gazdaságosság: Biztonságos befektetés és értékállóság – A Cisco megoldásaival a 25 és 100 Gbps teljesítmény 10, illetve 40 Gbps áráért érhető el.

 

Kiterjesztett ACI ökoszisztéma

A Cisco új technológiai innovátorokkal bővíti ACI ökoszisztémáját:

  • Infoblox – automatizálja a hálózat konfigurálását és váltását
  • N3N – kiterjeszti az ACI átláthatóságát a teljes adatközpontra
  • Tufin – átláthatóságot, irányítást és biztonságot nyújt a heterogén környezetekben
  • vArmour – alkalmazás-központú mikroszegmentációt és fejlett biztonsági elemzéseket tesz lehetővé
  • Veritas – biztosítja az ügyfelek adatainak összegyűjtését, elemzését és optimalizálását.

 

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció