Tovább bővül a Vodafone Digitális Iskola Program
2016. február 24.
A Vodafone Digitális Iskola Program szerdai pécsi rendezvényén a vállalat bejelentette, hogy 5 új iskola bevonásával tovább szélesíti a Programot, amely így országszerte már 25 iskolát érint. A Vodafone a Programban résztvevő iskolákban összesen 1300 Vodafone Tab Speed LTE táblagépet oszt ki, díjmentesen biztosítja az oktatási célú használathoz szükséges havi 3 GB adatforgalmi keretet, valamint finanszírozza a gyermekek és az érintett pedagógusok internetbiztonsági oktatását is.
A Vodafone Digitális Iskola Program keretében szerdán összesen 71 darab Vodafone Tab Speed LTE táblagépet vehettek át a pécsi Szieberth Róbert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, valamint a Vasas-Somogy-Hird Általános Iskola tagintézmény tanárai és diákjai.
"A Vodafone Digitális Iskola Program legfőbb célja a hátrányos helyzetű fiatalok digitális ismereteinek fejlesztése, és a magyarországi oktatás digitális átalakításának ösztönzése. A sikeres indulást követően vállalatunk partnereivel egyetértésben úgy döntött, hogy kiszélesíti a Programot, amely ily módon már 25 iskolát, összesen 6424 diákot és 690 pedagógust érint.” - jelentette be a pécsi ünnepélyes tablet-átadó rendezvényen Marchhart Pál, a Vodafone Magyarország Vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese.
A Program, amelynek megvalósításában az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI), a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK), a Komplex Instrukciós Programot (KIP) Magyarországon működtető Hejőkeresztúri Iskolásokért Alapítvány, illetve szakmai partnerként az Együttható Egyesület is szerepet vállalt, a két pécsi intézménnyel együtt mostanáig 12 iskolába, 2138 gyermekhez és 264 pedagógushoz jutott el. A bővítésnek köszönhetően a következő néhány hét során további 13 iskolába látogat el a vállalat, hogy ünnepélyes keretek között átadja a diákok és pedagógusok számára a táblagépeket.
"Napjainkban már nem kérdés, hogy a digitális írástudás az alapvető műveltség része. Elengedhetetlen tehát, hogy a fiatalok a legújabb eszközöket is képesek legyenek magabiztosan használni. A digitális kompetenciák fejlesztése kulcsfontosságú városunk versenyképessége szempontjából is, így az elmúlt évek során Pécs több százmillió forintot költött olyan beruházásokra, amelyek azt a célt szolgálják, hogy a gyermekek otthonosan mozogjanak a technológia világában. Digitális táblákat szereztünk be iskoláink számára, s fejlesztettük az oktatási intézmények informatikai rendszerét is.” – mondta dr. Páva Zsolt, Pécs polgármestere. "Örülünk annak, hogy a Digitális Iskola Programmal – amelynek egyik legnagyobb erénye, hogy az eszközök mellett egyben módszertant is ad a tanulók és tanáraik kezébe – immár piaci szereplők is segítséget nyújtanak elképzeléseink megvalósításában, így a korszerű technológia egyre szélesebb körhöz juthat el."- tette hozzá a polgármester.
„Ez a generáció másként szerzi az információt, mint az előzőek, vagy mi, pedagógusok. A digitális technika mindennapjaik részévé vált. Ehhez a helyzethez a nevelőknek is alkalmazkodniuk kell, ezért olyan módszereket, és eszközöket kell bevetnünk, amellyel motiválni tudjuk a gyermekeket a tanulásra. Ma már elengedhetetlen az információk nagyon gyors elérhetősége, továbbítása és kezelhetősége, valamint azok látványos és sokrétű kidolgozhatósága, ily módon ugyanis könnyebben felkelthetjük a tanulók érdeklődését, és a rögzítést is elősegítjük. Mindeme kihívásokra tökéletes megoldás a digitális technika alkalmazása.”– mondta Zámbó György, a Vasas-Somogy-Hird Általános Iskola tagintézmény igazgatója.
A Programban résztvevő iskolák közös jellemzője a rendkívüli nyitottság és a befogadó szellem, így nem véletlen, hogy a tanulók között igen nagy arányban találhatunk hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, illetve sajátos nevelési igényű gyermekeket. A tanulók és a pedagógusok digitális kompetenciáinak fejlesztése mellett az eltérő igényű és eltérő szociális háttérrel rendelkező gyerekek együttnevelése, illetve a tanulmányi eredmények javulása is fontos cél, ebben nyújt segítséget a Stanford Egyetem által kifejlesztett Komplex Instrukciós Program.
„A Komplex Instrukciós Programot – amelynek célja, hogy a tanárok egy olyan, csoportmunka-szervezésen alapuló oktatási módszert sajátítsanak el, amely nem csupán a tudásszint emelkedését, de a folyamatos sikerélményt is biztosítja a gyermekek számára – immár 6. esztendeje támogatja a Vodafone Magyarország. Közös célunk, hogy a gyermekek optimista életszemléletű, toleráns, az új iránt fogékony, de a hagyományokat is ápoló, szilárd és magabiztos tudással rendelkező felnőttekké váljanak.”- mondta Kovácsné dr. Nagy Emese, a Komplex Instrukciós Program (KIP) országos bázisintézménye, a Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola igazgatója.
A KIP módszert jelenleg 17 iskolában – köztük a két pécsi oktatási intézményben is – alkalmazzák, ám a Vodafone Digitális Iskola Program keretében további nyolc magyarországi iskolában is bevezetésre kerül. A pedagógusok képzését szintén a Vodafone Magyarország Alapítvány finanszírozza.
"Hálásak vagyunk, hogy megismerhettük, és alkalmazhatjuk ezt az eredményes oktatási módszert! A KIP valóban komplex, hisz nem csupán tökéletesen illeszkedik a mai gyermekek generációs jellemzőihez, de az állandó dicséretekkel erősíti az egészséges személyiségfejlődést, és pozitív hatással van a szocializációs folyamatokra is. ”– mondta Tóth Ilona, a pécsi Szieberth Róbert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatónője. "Teher alatt nő a pálma - a latin eredetű gondolat különösen igaz a hátrányos helyzetű iskolák közösségeire, amelyek képesek a hátrányból erényt, sőt, előnyt kovácsolni. A Digitális Iskola Program kiváló kezdeményezés, és szeretnék köszönetet mondani azért, hogy élhetünk a Program nyújtotta lehetőségekkel. A tabletek segítségével diákjaink megtanulnak információkat, ismereteket keresni, gyűjteni, és tudatosabban, ésszerűbben használják majd az internetet.”
Kapcsolódó cikkek
- A Vodafone Alapítvány több ezer menekült életének megkönnyítésére alkalmas újdonságot mutatott be
- A Vodafone Alapítvány több ezer menekült életének megkönnyítésére alkalmas újdonságot mutatott be
- A Fujitsu piacra lép legbiztonságosabb „2 in 1” eszközével
- A Fujitsu piacra lép legbiztonságosabb „2 in 1” eszközével
- 11 táblagép átadásával Rezibe érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- 11 táblagép átadásával Rezibe érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- Mobil bankkártyaleolvasó a Vodafone-tól
- ReadyPay – a mobil kártyaelfogadó
- Hencidára érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- Hencidára érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program