Túl sok stresszt okoz gyerekeknek az okostelefon
2015. október 7.
Kommunikációs stresszt okoz a gyerekeknél a túlzásba vitt okostelefon-használat - derül ki a Mannheimi Egyetem felméréséből.
Az NRW észak-rajna-vesztfáliai film- és médiaalap megbízásából készült felmérés során a kutatók félezer 8 és 14 év közötti gyereket, illetve szüleiket kérdezték ki szokásaikról, ilyenformán az eredmények reprezentatívak erre a korcsoportra.
Minden negyedik gyerek bevallotta, stresszt okoz nála, hogy folyamatosan kommunikál a különféle üzenetközvetítő applikációkon, például a WhatsAppon. Minden tizedik fiatal mobilhasználó - a megkérdezettek 8 százaléka - olyan gyakorisággal használja okostelefonját, hogy az már a szenvedélybetegség kialakulásának kockázatával fenyegeti.
A megkérdezettek csaknem fele ismerte el, hogy telefonja gyakran eltereli a figyelmét a házi feladatról. Minden ötödiknek (20 százalék) támadtak iskolai gondjai amiatt, mert túl sokszor matatott a mobilon.
Minden hetedik gyerek (17 százalék) kifogásolta, hogy barátaival túlzottan lerövidültek a valódi kontaktusaik. Minden tizedik megkérdezett élt már át digitális zaklatást vagy rekesztették már ki WhatsApp-csoportból.
Kapcsolódó cikkek
- Mire figyelnek a magyarok mobilvásárláskor?
- Ez a mobilegészségügy Achilles-sarka – adatvédelem, személyiségi jogok
- Minden ötödik gyereket ért már zaklatás az interneten
- Gyerekek segítettek internet dolgában a kormánynak
- A többség szerint az okostelefon változtatta meg leginkább az életet
- Benedict Cumberbatch kitiltatta a mobilokat a Hamletről
- Öt év múlva itt a szupertelefon!
- A két év alatti gyerekek 38 százaléka használ mobil kütyüt
- Okostelefonnal azonosítható a szemrák
- Az okostelefon képes azonosítani a szemrákot