Tudás határok nélkül a Telenor Youth Forummal
2015. szeptember 11.
Az oktatás és a versenyszféra közötti éles határ lebontása, a diák-tanár-szülő partnerség erősítése, a digitális technológia integrálása az oktatásba - többek között ezek az ötletek merültek fel a tudásmegosztás korlátainak ledöntésére a Telenor Youth Forum hazai rendezvényén. A Telenor globális programjára szeptember 20-ig lehet jelentkezni, tegnap ehhez kaptak ötletet a fiatalok a magyar zsűri tagjaitól.
A Telenor idei Youth Forum programja a Tudás mindenkinek! témakörét járja körül, és arra biztatja a fiatalokat, hogy fejtsék ki meglátásaikat, ötleteiket a jövő oktatásával, tudásmegosztásával kapcsolatban. A közös gondolkodást egy world café formában megtartott beszélgetés is segítette, ahol a fiatalok személyesen is megismerhették a hazai zsűri véleményét az oktatás jelenlegi nehézségeiről, lehetséges megoldási irányairól, és megvitathatták velük saját ötleteiket.
Az este folyamán először a hazai zsűri tagjai, D. Tóth Kriszta, az UNICEF nagykövete, L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány elnöke, Ashoka-tag, Dojcsák Dániel, az IVSZ tartalom igazgatója, Mann Dániel, a Grund vezetője, valamint Kutas István, a Telenor kommunikációs vezetője osztották meg személyes tapasztalataikat az oktatás jelenlegi helyzetéről.
Gondolatébresztő beszédében L. Ritók Nóra kiemelte, hogy mindennapi munkája során is tapasztalja a digitalizáció erejét, mellyel a tudást még a mélyszegénységekben élőkhöz is el lehet juttatni. Diákjait például interneten keresztül korrepetálják angolból és matekból, míg a programba bevont felnőttek kézműves termékeiket árusítják az általuk üzemeltetett webshopban.
Kutas István arra hívta fel a figyelmet, hogy a digitális technológia nem csak a versenyszférában, hanem az oktatás terén is hatalmas fejlődést hozhat. Ezzel azonban lépést is kell tartani annak érdekében, hogy az iskolapadból kikerülő fiatalok ne induljanak versenyhátrányból a munkaerőpiacon.
Dojcsák Dániel is azt hangsúlyozta, hogy foglalkoznunk kell a digitális analfabetizmus felszámolásával, mert csak így juthat előre, így fejlődhet a társadalmunk.
A digitális jövővel kapcsolatban számos ötlet merült fel a zsűri bemutatkozását követő úgynevezett world café beszélgetés során is. Szóba került többek között a projektszemlélet megvalósítása az iskolákban, az informatikaoktatás megerősítése, a kötelező programozás bevezetése. A pályázók ezekkel az új gondolatokkal felvértezve állhatnak neki pályázatuk elkészítéséhez, a maximum 300 szavas, angol nyelvű esszé megírásához.
A Telenor Youth Forumra még szeptember 20-ig lehet pályázni, majd a hazai jelentkezőknek október 1-jén be is kell mutatniuk ötleteiket a magyar zsűri előtt, akik a prezentációk alapján négy pályamunkát küldenek tovább a nemzetközi döntőbe. A két nyertes nevét, akik elutazhatnak Oslóba a Telenor Youth Forumra a Telenor novemberben hozza nyilvánosságra.
Kapcsolódó cikkek
- Szabad lesz mobilozni a fizikaórán
- Három tanács a vállalati biztonsági oktatáshoz
- A magyar Geomatech a legkorszerűbb technológiákat viszi a közoktatásba
- A Telenornál is kapható a Samsung Galaxy 6 edge+
- Már a Telenornál is kapható a Samsung Galaxy 6 edge+
- Többszörösére nőtt a mobilinternet-forgalom a Telenor európai piacán
- Többszörösére nőtt az európai mobilinternet-forgalom a Telenornál
- Elsősegélynyújtásban is tanácsot ad a kutyakereső alkalmazás
- Új tartalommal bővült és iOS-en is elérhető a Vigyél Haza applikáció
- Átalakítja díjcsomag-kínálatát a Telenor