Már GIF-eket és hangulatjeleket is küldhetünk a LinkedInen
2015. szeptember 1.
Új funkcióval bővült a LinkedIn. A felhasználók a jövőben emotikonokat és GIF képeket is küldhetnek üzenetben.
Jelenleg 30 millióan használják a szakmai közösségi oldalt, a LinkedInt. A vállalat úgy döntött, frissíti a szolgáltatás üzenetküldési funkcióját, melynek révén mostantól a felhasználók számára a hangulatjelek és a GIF képek küldése is engedélyezett.
A vállalat hivatalos blogposztban számolt be az újításról, ahol azt is írták, hogy többen jelezték ilyen irányú igényüket, amit most átgondoltak, és megvalósítottak. Mindez tükrözi a valóságot, hogy a szakemberek ma már egészen máshogyan kommunikálnak egymással.
Vizuálisan az asztali verzió továbbra is letisztult és minimál dizájnú maradt, viszont a bal oldali sáv nagyon emlékeztet a Messengerre, hiszen különálló chatablakokat nyithatunk, ahol üzenetet írhatunk, képeket, dokumentumot küldhetünk, illetve különféle hangulatjeleket, matricákat és GIF-eket is küldhetünk. Ezek közül néhányat maga a LinkedIn készített, míg másokat a partnercége, a Riffsy.
A mobilalkalamzást szemügyre véve elmondható, hogy a frissítés sokkal jobban passzol a kisebb kijelzőhöz. A kezdőképernyőn az üzenet ikonra kattintva jön elő a csevegőablak, amely valóban a Messengert idézi.
Erre a lépésre szükség is volt, hiszen a különféle csevegőprogramok egymással szállnak harcba. Ezt a nagyok sem hagyhatják figyelmen kívül, többek között a Twitter is feleszmélt már korábban, és a közvetlen üzenetküldésnél kiiktatta a 140 karakteres limitet.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi média hálójában
- A közösségi média hálójában
- Már 600 ezer LinkedIn-tag van Magyarországon
- Animált GIF-ek segítségével fejezhetjük ki hangulatainkat a Facebookon
- Megérkezett az iOS 8.3 végleges verziója
- Új emotikonokkal startolt el az iOS 8.3
- Egy Facebook poszt miatt tartóztattak le egy tinédzsert az USA-ban
- GIF-ek támogatásán dolgozik a YouTube
- A YouTube GIF-eket tesztel
- Nőtt a bevétele, de veszteséges a LinkedIn