Elítélték a londoni tőzsdét manipuláló magyar komputerzseniket
2015. augusztus 23.
A londoni felsőbíróság múlt heti ítéletében összesen 7,6 millió font bírság és a kereskedésből származó befagyasztott profit megfizetését rendelte el a pénzügyi felügyeletnek - írta a The Times című lap csütörtökön megjelent cikke alapján a profitline.hu.
A spoofing néven emlegetett manipulációs technikára Michael Lewis amerikai újságíró Flash Boys címmel tavaly megjelent könyve révén vetül nagy figyelem a tőzsdéken. A leleplezés szerint a tisztességtelen technikát több kereskedőcég is alkalmazza.
A lényege az, hogy megpróbálják elhitetni más befektetőkkel, hogy egy-egy részvény iránt a valóságosnál nagyobb a kereslet vagy épp nagyobb belőle a kínálat. Amerikában is vádat emeltek már ilyen ügyben. A londoni tárgyaláson a három magyar közül egyik sem volt jelen.
A bíróság fejenként 290 és 410 ezer font közötti bírság megfizetésére kötelezte őket, az általuk a Seychelles-szigeteken bejegyzett Mineworld Limited nevű céget pedig ötmillió fontra büntették. A Da Vinci Investet - amely nem tudott a magyarok üzelmeiről - 1,5 millió fontra bírságolták, mondván, hogy szigorúbban kellett volna ellenőriznie a kereskedők tevékenységét.
http://profitline.hu/
Kapcsolódó cikkek
- A pénzügyi szolgáltatók inkább utólag kezelik az online támadásokat, nem megelőzik azokat
- Majd 40 millió házasságtörő adatait tették közzé hackerek
- Az eltérített Dolgok Internete
- Hackerek és kereskedők nemzetközi hálózatát leplezték le
- Átadták az FBI-nak Hillary Clinton magán e-mail-szerverét
- Washingtonban Moszkvát sejtik a vezérkar számítógép-hálózata elleni hackertámadás mögött
- Lekapcsolták az amerikai vezérkar e-mail-hálózatát
- A kanadai hírszerzést támadja az Anonymous csoport
- Online zsarolók: Bitcoint vagy adatot!
- Több mint 22 millió ember adatait lopták el az amerikai kormány személyzeti hivatalától