Űrakadémiát szervez a Magyar Asztronautikai Társaság
2015. augusztus 4.
Idén először szervez Űrakadémiát fiatal szakembereknek és egyetemi hallgatóknak a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT). Az augusztus 6. és 9. között zajló gödöllői találkozónak különleges aktualitást ad, hogy Magyarország 2015-ben az Európai Űrügynökség (ESA) teljes jogú tagjává válik.
"A szervezethez való csatlakozással egész sor korábban nem látott lehetőség nyílik meg a hazai űripar, űrkutatás és az alkalmazások területén. Kihasználásukban az elkövetkező években-évtizedekben a mostani fiatal szakemberek meghatározott szerepet fognak játszani" - rögzíti a Magyar Asztronautikai Társaságnak a közleménye.
Mint ahogy a dokumentum rámutat, a MANT az ENSZ támogatásával működő, fiatal űrszakembereket képviselő nemzetközi szervezet, a Space Generation Advisory Councillal együttműködve rendezi meg a négynapos Űrakadémiát 18-15 év közötti fiataloknak, egyetemi és főiskolai hallgatók, frissen végzett szakemberek és doktoranduszoknak. A résztvevők között egyaránt lesz mérnök és fizikus, informatikus és jogász, orvos és biológus, kémikus és menedzser.
A rendezvényen előadást tartanak az Európai Űrügynökség programjairól, szó esik egyebek mellett az alapkutatásokról és az űrcsillagászatról, az anyagtudományról, az űralkalmazásokról, a Mars-kutató keringő egységek adatainak feldolgozásáról és értelmezéséről.
A résztvevők közös ajánlást fogalmaznak meg Magyarországnak, hogy az ESA önkéntes programjai közül melyekhez lenne érdemes csatlakozni. Az Űrakadémián megszülető javaslatot egy kiválasztott fiatal mutathatja be a hazai döntéshozóknak.
"A nyári Űrakadémiával a MANT hagyományt szeretne teremteni, hogy létrejöjjön egy olyan szakmai fórum, amely a hazai űrszektor jövőjének meghatározó szereplőit ismerteti meg egymással és egymás szakterületeivel a további sikeres közös munka, együttműködés végett" - emeli ki a közlemény.
Kapcsolódó cikkek
- Régészeti térinformatikai labort adtak át Esztergomban
- Ifjú magyar űrkutatók a világhírnév kapujában
- Számos területen bevethető a magyar fejlesztésű drón
- High-tech csodák készülnek a Pázmányon
- Tovább erősödik a magyar részvétel az európai űrkutatásban
- Űrsétát tettek a NASA űrhajósai a Nemzetközi Űrállomáson
- Égreszóló, földönjáró ajándék a Pulival
- Kikövezheti az utat a Marsra az egyéves űrállomás-misszió
- Közösségi finanszírozással indulna az első afrikai Hold-misszió
- A Plútó megfigyelését napokon belül megkezdheti a New Horizons űrszonda