Bővültek a Kaspersky Endpoint Security for Business felügyeleti funkciói
2015. június 25.
A Kaspersky Lab bejelentette a vállatoknak készült vezető terméke, a Kaspersky Endpoint Security for Business Service Pack 1 (SP1) kiadását, amely több fejlett szolgáltatást kínál a vállalati hálózathoz csatlakozó összes eszköz felügyeletéhez
A mai dinamikus környezetben, a rendszergazdák egyre több és bonyolultabb számítógépes veszéllyel találkoznak, miközben a belső fenyegetések sem kevésbé veszélyesek, személyes eszközeink munka céljára való használatának és a megosztott információhalmaz gyarapodásának eredményeképpen.
E napjainkra jellemző a két tendencia miatt a hálózaton belüli hardverek és szoftverek felügyelete sokkal bonyolultabbá válik. A Kaspersky Lab és a B2B International 2014-es tanulmánya alapján kijelenthetjük, hogy a válaszadók 34 százaléka prioritási listájának élén a rendkívül bizalmas adatok védelme áll. A vírusok, a férgek és a trójaiak kerültek be a kibertámadások “top 3”-as listájába (61%), míg a megkérdezettek mintegy 12 százaléka már találkozott célzott támadással.
A Kaspersky Endpoint Security for Business egyesíti a könnyű, központosított telepítést, valamint az összes, a hálózathoz csatlakoztatott eszköz felügyeletét és ellenőrzését, ezzel garantálva a kibertámadásokkal szembeni megbízható védelmet. A továbbfejlesztett funkcióknak köszönhetően –, ilyen például a Mobile Device Management, a System Management és az Endpoint Encryption –, a rendszergazdák könnyen felfedezhetik a sebezhetőségeket, valamint létrehozhatnak biztonsági előírásokat, és betartathatják azokat, elkerülve ezzel az adatvesztést és -lopást.
A szoftver révén a rendszergazda egyetlen platform segítségével, egyetlen konzolon keresztül figyelheti, ellenőrizheti és védheti meg a vállalati hálózatot. Felügyelheti a biztonságot, a titkosítást, a Windows, a Linux, a Mac gépek és a mobil eszközök beállítását, valamint ellenőrizheti a hálózati és levélforgalmat.
A Kaspersky Endpoint Security for Business újdonságai
A Kaspersky Endpoint Security Windows SP 1-es terjesztési méretének 30 százalékos csökkentése és a végpont titkosítási modul integrálása jelentősen csökkenti a hálózati forgalmat telepítéskor, továbbá gyorsítja az üzembe helyezést és a felügyeletet. Ha a frissítést egy távoli hálózatban kell telepíteni, a rendszergazda kiválaszthat egy gépet a hálózatban, amely frissítési ügynökként működik a fejlett patchmenedzsment funkciót használva. A forgalom csökkentése érdekében az összes frissítés elküldhető erre a számítógépre, majd innen telepíthető a többi számítógépre. A frissítés bármikor végrehajtható a nap folyamán, akár manuálisan, akár automatikusan, és a rendszergazda figyelemmel kísérheti a telepítési folyamatot.
A Kaspersky Lab fejlett titkosítási megoldásának smart cardokat és tokeneket használó kétfaktoros azonosítása további védelmet nyújt az illetéktelen hozzáférések ellen.
A Kaspersky Security Center Web Console most már támogatja a mobil készülékek felügyeletét, így lehetővé teszi az IT szakembereknek, hogy távolról felügyeljék az alkalmazottak személyes készülékeit, amikor azok a vállalati hálózathoz csatlakoznak. A Kaspersky Mobile Device Management ugyancsak lehetővé teszi a biztonsági beállítások egy felületen történő konfigurálását és alkalmazását a népszerű Microsoft Exchange Active Sync, Samsung Knox 2.0 és Apple MDM mobil platformokon futó mobil eszközök esetében.
A vállalati hálózathoz csatlakozó személyes eszközök gyors védelme érdekében néhány felügyeleti feladat – többek között a letöltés, a biztonsági alkalmazások aktiválása és a távoli törlés – az alkalmazottak hatáskörébe került át a Self Service Portalon keresztül. Így ha a készülék elveszett vagy ellopták, a felhasználó könnyen beazonosíthatja a helyét, blokkolhatja azt, vagy eltávolíthatja róla az értékes adatokat. A szükséges kulcsokat és tanúsítványokat a portálon keresztül automatikusan megkapják az alkalmazottak.
A Kaspersky Security Center szerep alapú hozzáférés-vezérlési szolgáltatása lehetővé teszi a funkciók (anti-malware, végpontvezérlés, titkosítás, sebezhetőség értékelés, frissítésmenedzsment) kezeléséhez szükséges jogok szétosztását az IT szakemberek között a hatékonyabb hálózati adminisztráció megvalósítása érdekében. A HP ArcSight és az IBM QRadar SIEM rendszerekkel való integráció révén a Kaspersky System Management SP1 egy további lehetőséget is kínál: automatikus csatlakozást az előre telepített ügyféloldali SIEM rendszerekhez a naplófájlok és más, az információbiztonsággal kapcsolatos adatok továbbításához.
A Kaspersky Lab magyarországi ügyfelei már frissíthetik a Kaspersky Endpoint Security 10-et a Service Pack 1-es változatra, míg más szervezetek a vállalat viszonteladóin és rendszerintegrátorain keresztül érhetik el az új terméket.
Kapcsolódó cikkek
- Jól teljesített a Kaspersky Internet Security
- Megjelent a Kaspersky Security Scan új verziója
- A Kaspersky bemutatta Security Scan programjának legújabb verzióját
- Az Allied Telesis a Kasperskyt bízta meg, hogy védelmet biztosítson új tűzfalaihoz
- Megelőzhetők az adathalász támadások Facebookon
- A Kaspersky az INTERPOL-lal közösen iktatta ki a Simda bothálózatot
- A fiatal felhasználókra is leselkednek veszélyek az interneten
- Az IT-biztonsági kockázatokra a kisvállalkozásoknak is érdemes figyelni
- A felhasználók negyede nincs tisztában a mobilos fenyegetések súlyával
- Androidra szánt mobilalkalmazást mutatott be a Kaspersky