Az okos vércukormérők korszaka elkezdődött
2015. március 14.
Közel klinikai laboratóriumi pontosságú vércukormérést tesznek lehetővé az otthoni önellenőrzés során a hazai tulajdonú 77 Elektronika Kft. legújabb fejlesztésű vércukormérő rendszerei. A high-tech vállalat által fejlesztett vércukormérők pontossága már most megfelel a 2016-tól Magyarországon is életbe lépő szigorított nemzetközi szabványnak.
A 77 Elektronika Kft. által megálmodott intelligens cércukorszint-mérő berendezés képes a hipoglikémia kockázat elemzésére. Az eszköz az újszülött csecsemőkre jellemző magas hematokrit érték mellett is pontos eredményt ad. A készülékek emellett a tárolt adatok alapján képesek kiszámolni és jelezni a betegnek, hogy megnőtt az esélye az alacsony vércukorszintből fakadó roham kialakulására.
2015. március 11-én a Magyar Tudományos Akadémián rendezett szakmai szimpóziumon mutatták be az Innováció- és Magyar Termék Nagydíjas 77 Elektronika Kft. legújabb saját fejlesztésű vércukormérő rendszereit, a Dcont HUNOR-t és a Dcont MAGOR-t. Előbbi a 77 Elektronika várakozásai szerint 2015 nyarától inzulinnal kezelt cukorbetegek számára társadalombiztosítási támogatással is megvásárolható lesz.
A többéves kutatási és fejlesztési munka eredményeként a Dcont termékcsalád legújabb típusai, a vércukormérők piacán egyedülállóan közel klinikai laboratóriumi pontosságú vércukormérést tesznek lehetővé az otthoni önellenőrzés során. Ez azért fontos, mert a pontosabb mérés és vércukorérték ismeretében hatékonyabban kezelhető a betegség, a szövődmények kockázata pedig csökkenthető.
Az új eszközök mérési pontossága szigorúbb követelményeknek tesznek eleget, mint a 2016-tól Magyarországon is kötelezővé váló, még csak nemzetközi szabványként létező ISO 15197:2013 előírása. A magyar fejlesztésű készülékek speciális körülmények között, így például újszülött csecsemők magas hematokrit értéke mellett is pontos eredményt adnak, ami szintén a szabvány előírása.
A HUNOR és MAGOR a Dcontokra jellemző korábbi tulajdonságok (minimális vérmennyiség-szükséglet és mérési idő, automata csíkkidobó stb.) mellett számos újítást is tartalmaznak. Világviszonylatban az első olyan vércukormérő készülék, mely a tárolt adatok alapján képes kiszámolni és jelezni a betegnek, hogy megnőtt az esélye hipoglikémiára. A hipoglikémia kockázat elemzés a kezelőorvos számára lehetőséget ad az érintett betegek könnyebb felismerésére és pontosabb monitorozására.
Emellett kijelző- és csíkmegvilágító funkcióval is rendelkeznek, melynek köszönhetően sötétben, akár az éjszaka közepén is kényelmesebben mérhetünk velük, lámpakapcsolás nélkül. A készülékek felülete antibakteriális bevonatot kap, továbbá USB csatlakozás segíti az eredmények könnyű és gyors feltöltését a betegek és szakemberek által egyaránt díjmentesen használható Dcont eNAPLÓ online vércukornaplóba.
Kapcsolódó cikkek
- Az UR3 könnyűsúlyú robot a Hungexpón debütál
- Megérkezett az első banki alkalmazás az Apple Watchra
- NFC-képes implantátumokban a jövő?
- Maciképű robot gondozót fejlesztettek ki Japánban
- A digitális patológia nyugdíjba küldi a mikroszkópot?
- Csúcstechnológiás géppel térképezik fel az emberi génkészletet Budapesten
- Az unalmas feladatokat is ellátja az új gyártórobot
- Twitterrel azonosíthatók az egészségi kockázatok
- Tetoválás segítheti a cukorbetegek mindennapjait
- Tetoválás segíthet a cukorbetegeknek