Áder János: a technológiai fejlődés motorja az innováció
2015. január 23.
A technológiai fejlődés motorját nem pénzben, hanem innovációban érdemes mérni, mivel minden, ami civilizációs értéket teremt a világban, kíváncsiságból, emberi gondolatból, alkotásvágyból született. Ezt üzente Áder János köztársasági elnök a Minőség Innováció 2014 díjátadó díjazottainak és vendégeinek a rendezvényen felolvasott levelében.
Átadták Budapesten a Minőség Innováció 2014 díjakat. A finn államelnök által 2006-ban alapított nemzetközi pályázatra nyolc országból több mint 150 pályázat érkezett, Magyarországról 12. A nemzetközi zsűri döntése alapján a 18 nyertes pályamű közé két magyar innováció is bekerült. A Kodolányi János Főiskola PIQ&Lead Felsőoktatási Képzési Modellje az üzleti modellből vett módszerekkel és technikákkal integrálja a tantervi programot és a személyes kompetenciák, készségek rendszerét, javítva így a felsőoktatás hatékonyságát.
A másik magyar nyertes pályázat a G&G és Társai Kft. az építészeti munkáknál használatos függőlegesen mozgatható állványzati megoldása, amellyel az elterjedt guruló állványokat helyettesíthetik.
A nyertes pályamunkák között van forgalmi ellenőrző és rendszámtábla azonosító, illetve titoktartó adatfeldolgozó rendszer, duális kuplung, és LED-alapú fertőtlenítő rendszer is. Molnár Pál, a rendezvényt szervező Európai Minőségügyi Szervezet Magyar Nemzeti Bizottsága elnöke elmondta: az innovációk innovációja díjat a 18 nyertes pályamű közül az izraeli VoiceIt beszédfelismerő pályázat nyerte a nemzeti minőségügyi szervezetek szavazatai alapján.
Az újítás különlegessége, hogy érthetővé teszi a beszédhibás, magukat csak nagyon nehezen megértetni tudó emberek beszédét egy tanuló szoftver segítségével. Több millió embert érint a világon ez a probléma, és nagyon nagy jövőt jósolnak ennek a fejlesztésnek. Molnár Pál hangsúlyozta: a pályázat során nem "egyszerű" innovációkat díjaznak, nemcsak a belső, üzemi folyamatok fejlesztésére irányuló ötleteket keresnek, a zsűri tagjai a termék egészét nézik, az újítás környezeti, társadalmi dimenzióját is értékelik.
A fejlett országokban felismerték azt, hogy újítás, innováció nélkül nincs versenyképes gazdaság, ipar, a minőség-innováció pedig kifejezetten a vevők igényeit kielégítő fejlesztés és teljesítmény.
Kapcsolódó cikkek
- Tetoválás segítheti a cukorbetegek mindennapjait
- Könyvespolc a zsebben
- Tetoválás segíthet a cukorbetegeknek
- 3,3 billió dollár bevételt produkált a mobiltechnológia
- Elindult az ASUS "Face the Future" tervezői pályázata
- Az Intel vezérigazgatója a jövő számítástechnikáját vázolta fel
- Átadták Az Év Honlapja díjakat
- Online képzési programot indít a NIH
- Európai infokommunikációs ötletverseny indult
- Ki lesz az ÉV CIO-ja idén?