Betiltják Kínában az utazásmegosztó alkalmazásokat
2015. január 12.
Kína betiltotta, hogy magánemberek közösségi utazásmegosztó alkalmazásokkal fuvarozási szolgáltatást nyújtsanak, ezentúl csak a taxiengedéllyel rendelkező vezetők használhatják az Ubert és hasonló alkalmazásokat az ázsiai országban.
A kínai fuvarmegosztási piacot a Didi Dache alkalmazás vezeti, valamint a Kuaidi Dache, amelynek az Alibaba internetes óriáscég a tulajdonosa. Ezeket a platformokat elsősorban taxistársaságok használják. Az Uber tavaly nyáron jelent meg Kínában, a Baidu internetes kereső portál tavaly decemberben fektetett be a cégbe.
Az Uber a hírre reagálva közölte: tiszteletben tartják a kormány igyekezetét arra, hogy biztonságos, megfizethető és hatékony közlekedési megoldásokat biztosítson az állampolgároknak. Hozzátette, hogy fontosnak tartja a kínai hatóságokkal folyó tárgyalásokat.
Világszerte számos taxistársaság panaszkodott az Uberre és hasonló utazásmegosztó szolgáltatásokra, mivel azok tisztességtelen versenyelőnyhöz jutnak a hagyományos taxis cégekkel szemben azért, mert működésük nincsen hatóságilag szabályozva.
Sanghajban decemberben őrizetbe vettek és bírsággal sújtottak 12, a Didi Dachen keresztül szolgáltatást nyújtó sofőrt. Dél-Koreában engedély nélküli fuvarcég üzemeltetéséért emeltek vádat az Uber helyi vezetője ellen. Franciaország január 1-jétől betiltotta az Ubert (ekkor lépett életbe a taxik tisztességes versenyét szabályozó törvény).
Kapcsolódó cikkek
- Blokkolták a Gmailt Kínában
- Blokkolták a Google Gmail levelezőprogramját Kínában
- Most Uberbe fektet a kínai Baidu
- Kínai weboldalak "önként" vállalják a kommentek kontrollját
- A tőzsdére vonulás után Európában és az Egyesült Államokban terjeszkedne a kínai Alibaba
- Közösségi médián nyomul a Kínai Kommunista Párt
- Kínában is hódít a jeges vizes kihívás
- Feketelistára került az Apple Kínában
- Feketelistás lett az Apple
- Újabb körben tisztítják meg a káros információktól a kínai csevegőprogramokat