Az Epson pályázatából kiderült, van igény a nyomtatott segédanyagokra

Eredményt hirdetett az Epson két tannyelvű általános iskolák körében kiírt országos pályázatán, melynek célja volt, hogy felhívja a figyelmet a megfelelő nyomtató kiválasztásának fontosságára és a megtakarításra.  A tendert kiegészítő, nem reprezentatív felmérés szerint igény van a nyomtatott segédanyagokra: az intézmények havonta akár ezernél több oldalt is kinyomtatnak.

A több mint 100 hazai, két tanítási nyelvű általános iskola számára meghirdetett pályázat során a jelentkező intézmények kiszámolhatták, hogy jelenlegi nyomtatóik üzemeltetési költségeihez képest mekkora összeg takarítható meg egy év alatt az Epson külső tintatartályos készülékeivel.

 

A vállalat a pályázati anyagban megjelölt lehetséges megtakarítás összegét, valamint egy költséghatékony Epson L550 multifunkciós, külső tintatartályos nyomtatót a zalaegerszegi Petőfi Sándor és Dózsa György Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolának ítélte oda.  A békéscsabai Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és a gyöngyösi Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola pedig eszköztámogatásban részesült. A pályázatok elbírálásánál szempont volt, hogy a pályázó intézmény a megtakarítható összeget milyen célokra használná fel.

 

„Iskolánk a két tanítási nyelvű képzésben tanuló diákok számára évente szervez angliai tanulmányi kirándulást, amelynek egy nyelvtanfolyam is a része. Az elnyert összeget a szociálisan hátrányosabb helyzetű tanulók utazásának támogatására fordítjuk, így még több diákunk jut majd el angol nyelvterületre” – mondta Makovecz Tamás, a Petőfi Sándor és Dózsa György Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola igazgatója.

 

A pályázat során a jelentkezők egy, az intézmények nyomtatási szokásait vizsgáló kérdőívet is kitöltöttek, amely rávilágított, hogy a megkérdezett iskolákban használt nyomtatók 75 százaléka lézernyomtató, ráadásul a készülékek jó része 5 évnél idősebb. A pályázó két tannyelvű általános iskolák háromnegyede 1000-nél több oldalt nyomtat ki havonta, amelyek többsége nyelvórákhoz, környezetismerethez szánt segédanyag.

 

A kérdőívből világossá vált számunkra, hogy az intézmények havonta átlagosan több tízezer forintos nyomtatási költséggel számolnak” – mondta Fábián Miklós, az Epson magyarországi fióktelepének vezetője. „Új nyomtatók beszerzésekor a legtöbben a készülékek árát és a várható lapköltséget veszik figyelembe, a legtöbb iskola ugyanakkor a költségesebb lézertechnológiával dolgozik. A beküldött pályázatokból egyértelműen látszik, hogy az oktatási anyag kiegészítéseként nyomtatott sok száz oldal akár havonta több tízezer forintos megtakarítást is eredményezhetne egy-egy iskola számára, megfelelő nyomtató használata esetén.”

 

A japán gyártó külső tintatartályos modelljei a lézernyomtatók költséghatékony alternatíváját kínálják az oktatási intézményeknek: a készülékek fekete-fehér és színes oldal esetén egyaránt 1 forintos lapköltséggel nyomtatnak. A technológiák közötti különbségek nem csak a lapköltségben, hanem a kellékanyagok beszerzése és az üzemeltetés területén is megmutatkoznak a tintatartályos nyomtatók javára. Epson külső tintatartályos nyomtatót használva úgy tűnik, egyik iskolának sem kell aggódnia a tintaköltségek miatt, hiszen egyes színes modellekhez a gyártó 12 000 fekete-fehér és 6500 színes oldalra elegendő tintát mellékel.

Epson L550 multifunkciós készülék
 

A korszerű tintasugaras készülékek energiafelhasználása sokkal alacsonyabb, mint a lézernyomtatóké, így használatuk akár 95 százalékkal kevesebb áramfogyasztást eredményezhet. Ezekkel a tintasugaras modellekkel az iskolák hatékonyan csökkenthetik kiadásaikat.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció