Sokat érhet a nyelvtudás
2014. november 1.
Egy friss kutatás szerint a nyelvtudás igencsak kifizetődő lehet. Amellett, hogy a nyelvtudással rendelkezők nagyobb eséllyel jutnak munkahelyhez, a nyelvismeret akár sok millió forint pluszjövedelmet is jelenthet.
Jó befektetés a nyelv
A nyelvtudás akár több százalékkal magasabb fizetést jelenthet, legalábbis erre az eredményre jutott a Wharton és LECG Europe kutatásában, megállapítva, hogy egy második nyelv elsajátításával átlagosan 2 - 4%-kal több éves jövedelemre tehetünk szert, ami 30-40 év távlatában már jelentős összeg lehet.
Sok millió forint is lehet a különbség
A kutatás szerint akár több millió forintra is rúghat az az összeg, amivel egy nyelvtudással rendelkező munkavállaló többet visz haza a munkával töltött évek alatt.
Az angol nyelvismeret mintegy 2%-al, míg a német nyelvismeret átlagosan 4%-al magasabb jövedelmet jelenthet a munkavállaló számára, ami például havi 250.000 Ft-os jövedelemmel számolva, 40 év munkaviszony mellett akár közel 2,5 - 5 millió forint plusz jövedelmet jelenthet – írja a gyorsforditas.hu.
Kevesebb munka, magasabb fizetés
Így az angol, vagy német nyelvtudással rendelkezők akár 1-2 évi jövedelemmel is többet kereshetnek, a nyelvtudással nem rendelkezőknek viszont ugyan ezért a jövedelemért akár 1-2 évvel is többet kell dolgozniuk.
Ha emellett azt is figyelembe vesszük, hogy a nyelvtudással rendelkezők gyorsabban is jutnak álláshoz, ráadásul jó nyelvtudással akár másodállást is vállalhatnak, például fordítást, vagy tanítást, mindenképpen jó befektetés lehet a nyelvtanulás.
Képek: sekolahbahasa99.wordpress.com, wanderlustandlipstick.com
Kapcsolódó cikkek
- Mit is kínál valójában a Duolingo „nyelvvizsgája”?
- Olcsó és elismert nyelvvizsgát kínál a Duolingo a magyaroknak
- Már nyelvvizsgát is szerezhetünk a Duolingo alkalmazással
- Nyelvvizsgára felkészítő mobilalkalmazást készített a Pannon Egyetem
- 15 ezer letöltésnél jár a Click 4 Skill nyelvoktató program
- Idegen nyelvre tanít telefonunk záróképernyője
- Idegen nyelvre tanít telefonunk záróképernyője
- A Műegyetem végzettjei továbbra is kedvező helyzetben vannak
- Elindult az első hazai közösségi álláskereső alkalmazás
- Elektronikus képzési portál segíti a fiatal munkakeresőket