Biztonságosabb internet - NetBarát oldalt indított az Invitel
2014. október 8.
Az Invitel fontosnak tartja, hogy ügyfelei körében előmozdítsa a tudatos mindennapi internethasználatot. A vállalat ezért a közelmúltban elindította NetBarát oldalát, amelynek célja, hogy segítse a szülőket és gyermekeiket az internet minél biztonságosabb használatának elsajátításában.
Az Y és Z generáció tagjai gyakorlatilag „beleszülettek” az online világba: rutinosan használják a különféle kommunikációs eszközöket. Európai Uniós felmérés szerint a Magyarországon és a hasonló szociális és gazdasági helyzetben lévő országokban a gyermekek 72 százaléka rendelkezik otthonában interneteléréssel. Ezek a kiskorúak átlagosan 9 évesen elkezdenek önállóan netezni, és naponta mintegy 84 percet töltenek online, de nem ritkán már óvodás korú gyermekeket is találunk a képernyők előtt. Az internet óriási segítséget jelent az életben, támasz lehet a világ dolgainak megismerésében és a szerteágazó tudás megszerzéséhez is hozzájárulhat, ha megfelelően tudunk élni lehetőségeivel.
Az Invitel a NetBarát kezdeményezéssel hosszú távon kíván hozzájárulni a biztonságosabb internetezési szokások kialakításához és a tudatos médiahasználat elterjedéséhez. Az oldalról ingyenesen letölthető és díjmentesen használható magyar nyelvű szűrőszoftver is ezt a célt támogatja, és további eszközt biztosít a szülők számára, hogy megóvják gyermekeiket a károsnak ítélt tartalmaktól, valamint figyelemmel kövessék online tevékenységüket.
A NetBarát program partnerei
A NetBarát portál folyamatosan megújuló tartalmának összeállításában több partnerszervezet működik együtt az Invitellel, köztük a digitális technológiák társadalmi hatásainak kutatásával foglalkozó ITHAKA Nonprofit Kft. vagy a gyerekek, fiatalok által hívható segélyvonalakat üzemeltető Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány. A közreműködő szervezetek, illetve programok sorát gyarapítja a kábeltelevíziós szakma támogatásával született Tévézz okosan! weboldal, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által létrehozott Bűvösvölgy Médiaértés-oktató Központ, valamint a Hatóság Internet Hotline weboldala, ahol bárki bejelentheti az interneten talált jogellenes, illetve a kiskorúak számára káros tartalmakat.
Kapcsolódó cikkek
- Moszkva blokkolná a Wikipédiát
- Fiataloknak szóló weboldal indult a holokausztról
- Ma az internetlassítás ellen tiltakozunk
- "Megmért én" - az egyik legfontosabb veszélyforrás a helymeghatározás
- Olvasási igényeket felismerő rendszert fejlesztenek magyar vállalatok
- Milyen veszélyes tartalmakkal találkoznak gyermekeink a neten?
- Törölhetőek lesznek személyes adataink a webről
- Lelki terror elleni portált hozott létre a Facebook
- Ingyenes szűrőszoftver a kiskorúak védelme érdekében
- Valós idejű statisztikai portált indít a Kaspersky Lab