David Mitchell, a Felhőatlasz írója a Twitteren publikálja új művét
2014. július 16.
A Twitteren publikálja egy új művét David Mitchell, a Felhőatlasz című regény írója - értesült a BBC News.
A The Right Sort című novella 140 karakteres twitterüzenet-sorozatban jelenik meg a következő egy hét alatt, teljes terjedelme mintegy 280 bejegyzés lesz a mikroblogon. Miközben élni szeretne a közösségi médiában rejlő művészi lehetőségekkel, Mitchell maga nem a mikroblog megszállottja, főképp a novella kedvéért vállalkozott a twitterezésre. Az író a BBC-nek elmondta: vigyáz a magánéletére, nem szeretné nyilvánosságra hozni minden gondolatát.
Mitchell új regénye, a The Bone Clocks szeptemberben kerül a könyvesboltokba. A kiadója beszélte rá, hogy lépjen fel a Twitterre, ahol a nevében fel tudják hívni a figyelmet a könyvre és azokra az eseményekre, amelyeket a megjelenésével kapcsolatban szerveznek. A szerző ugyanakkor nem akarta csupán marketingfogásként használni a blogot, ezért merült föl az ötlet, hogy a Twitterre írjon egy "jó" sztorit.
A The Right Sort 1978-ban játszódik, egy váliumot szedő kamasz az elbeszélő. A drog hatása alatti "lüktetést" önti twitterüzenetekbe, ezekből rajzolódik ki a történet. Mitchell továbbra sem akarja életét a Twitteren élni, ám azt nem zárta ki, hogy a novella sikere esetén újabbal is jelentkezik majd a platformon.
Korábban Jennifer Egan Pulitzer-díjas író is kiadott egy novellát a Twitteren, a Black Box című alkotás 2012-ben jelent meg a közösségi mikroblogon. Neil Gaiman, Melvin Burges és Phippa Gregory szintén kísérleteztek a "twitterfikció" formáival - emlékeztetett a brit hírportál.
Kapcsolódó cikkek
- Száműzi a Google a felnőtt tartalmakat
- A Twitter mint a párkapcsolat megrontója
- Ferenc pápa posztjai tarolnak a Twitteren
- A GIF-eket is támogatja a Twitter
- Az animált tartalmakat is támogatja a Twitter
- Megújul a Twitter iOS appja – lefordítja tweetjeinket
- Az első Vine videó az űrből
- Reklámadó: a közösségi oldalakat is bevonhatják az adózói körbe
- Mennyi ideig bámuljuk a képernyőt?
- Mennyi ideig bámuljuk a képernyőt?