3 milliárd dollár felett végzett a SAS 2013-ban
2014. január 25.
Az üzleti analitikai szoftverek és szolgáltatások vezető szállítójának számító SAS 3,02 milliárd dolláros árbevételt ért el 2013-ban. Ez 2012-höz képest 5,2%-os növekedést jelent, így a vállalat immár 38. alkalommal realizált rekord árbevételt.
Az üzleti intelligencia megoldásokból származó bevételek bővülése a SAS új adatvizualizációs szoftvere, a SAS Visual Analytics népszerűségének tudható be. A vállalat kétszámjegyű bevétel-növekedést ért el a felhőmegoldások területén, amelyek segítségével a szervezetek például a csalás és pénzügyi bűncselekmények ellen küzdhetnek, kezelhetik a kockázataikat, javíthatják ügyfélkapcsolataikat, vagy akár biztonságos és hatékony új gyógyszereket fejleszthetnek ki. A Big Data technológiát is kínáló SAS 2013-as árbevétele 25%-át forgatta vissza kutatás-fejlesztésbe, és idén az adatmenedzsment, adatvizualizáció, iparág-specifikus megoldások és a SAS Solutions On Demand portfólió területén számít további növekedésre.
Éves árbevétel alakulása (1976 - 2013)
A csalásmegelőző és security intelligence megoldások tekintetében 44%-kal nőttek a SAS eladásai. A vállalat felhő alapú kínálatából - pl. a SAS® Solutions On Demand portfólió - származó bevétel 20%-os bővülése többek között annak köszönhető, hogy a gyógyszeripari vállalatok felkészülnek a várható jogszabályi változásokra, a szervezetek meg szeretnék érteni ügyfeleik preferenciáit, valamint a kormányok és a helyi önkormányzatok a csalások kiküszöbölésére törekszenek. Az iparágakat tekintve minden területen nőtt a SAS árbevétele - például az energia- és közszolgáltatási szektornak szóló megoldások esetében 18%-kal, az egészségügyi szoftverek területén 17%-kal, a tőkepiaci megoldások tekintetében pedig 16%-kal.
Kapcsolódó cikkek
- Világgazdasági Fórum - Szorosabb európai kapcsolatokra törekszik a Huawei
- Forrester: a SAS vezető szállító a vállalati BI platformok területén
- A fejlődő piacok felé terjeszkedik a Dell
- Új vezető a Microsoftnál
- Új vezető a Microsoftnál az e-kormányzati program erősítésére
- 240 milliárd jüanra nőtt a Huawei globális árbevétele
- Szolgáltatóközpontot nyitott Budapesten a brit Computacenter
- A Vodafone lesz az állami intézmények mobilszolgáltatója
- A BTel régiós terjeszkedésről és sajátrészvény-vásárlásról döntött
- Kilenc kisebb kábelhálózatot vásárolt a Magyar Telekom