Világgazdasági Fórum - Szorosabb európai kapcsolatokra törekszik a Huawei
2014. január 25.
A világ egyik vezető informatikai és távközlési technológiai vállalata a kínai Huawei európai beszerzései 2013-ban elérték a 3,4 milliárd dollárt, és a davosi Világgazdasági Fórum (WEF) alkalmából megerősítette elkötelezettségét kölcsönös előnyökkel járó együttműködési kapcsolatok mellett - a Huawei közleménye szerint.
A Huawei jelenleg 7700 alkalmazottat foglalkoztat Európában, két kutatási-fejlesztési központot tart fenn összesen 14 telephelyen, valamint hat szakértői központot működtet pénzügyi, marketing, szolgáltatási és más szakmai területeken. Az európai hálózati szolgáltatókkal, egyetemekkel, szakmai szervezetekkel műszaki előírások és szabványok kidolgozásában, kutatási-fejlesztési és beszerzési területeken kialakított együttműködés nem csak a Huawei európai, de globális ügyfeleinek is előnyére vált.
A Huawei 2013-ban 3,4 milliárd dollár értékben vásárolt alkatrészeket, mérnöki és logisztikai szolgáltatásokat Európában és bízik benne, hogy együttműködési kapcsolatainak szorosabbra vonásával ez az összeg a jövőben tovább emelkedhet - írja az MTI-hez eljuttatott közlemény.
Az 1987-ben alapított kínai Huawei informatikai és távközlési berendezés gyártó és technológiai szolgáltató vállalat teljes egészében alkalmazottai tulajdonában van. A 150 ezer alkalmazottat foglalkoztató vállalat 140 országban képviselteti magát és a Föld lakosságának egyharmadát szolgálja ki termékeivel és szolgáltatásaival.
A 2005 óta Magyarországon működő Huawei Technologies Hungary 2013-ig már több mint 200 millió dollárt fektetett be az országban és közvetlenül vagy közvetve mintegy 2 ezer alkalmazottat foglalkoztat. A foglalkoztatottak száma az idén előre láthatólag több mint 2500-ra, 2015-ben pedig 3 ezerre emelkedik. A vállalat 2009-ben hozta létre European Supply Center (ESC) logisztikai központját, amit 2011-től jelentős mértékben bővített. Az ESC 2013-ban 1,5 milliárd dollár export-import forgalmat bonyolított. A magyarországi ESC lett a Huawei második legnagyobb logisztikai központja a világon és több mint 45 országot szolgál ki a térségben a konszern teljes termékpalettájával. Az ellátott országok száma 2015-re a tervek szerint 55-re bővül.
Kapcsolódó cikkek
- Piacon a Huawei Ascend P6 S
- A fejlődő piacok felé terjeszkedik a Dell
- Új vezető a Microsoftnál
- Új vezető a Microsoftnál az e-kormányzati program erősítésére
- 240 milliárd jüanra nőtt a Huawei globális árbevétele
- Szolgáltatóközpontot nyitott Budapesten a brit Computacenter
- A Huawei SingleSDB átlépte a 3 milliárdos ügyfélszámot
- Bemutatkozott a Huawei Ascend Mate 2
- A Vodafone lesz az állami intézmények mobilszolgáltatója
- Újabb képeken a Huawei Ascend Mate 2