Elhunyt az IBM első PC-jének megálmodója
2013. október 30.
Hetvenkét éves korában hunyt el William C. Lowe, aki az IBM első személyi számítógépének megalkotója. Lowe halálát szívroham okozta.
William Lowe szakmáját tekintve fizikus volt, ám az IBM-es karrierje tette igazán híressé. 1962-ben kezdte meg a munkát termékfejlesztő mérnökként, majd neki köszönhette a vállalat, hogy sikerült betörnie a személyi számítógépek piacára.
Lowe később már fejlesztési és gyártási igazgatóvá lépett elő, és 1980-ban támadt az áttörő ötlete, a személyi számítógép megalkotása. Ekkor már az Apple megalkotta saját PC-jét, de az IBM számára ez szintén nagy áttörésnek számított, hiszen ekkor még csak a nagyvállalati informatika területén jeleskedett.
Az első IBM PC, az 5150-es modell 1981-ben jelent meg, nem is akármilyen felszereltséggel. Az akkor szinte még ismeretlennek számító kis cég, a Microsoft biztosította a gép operációs rendszerét (MS-DOS), a processzort (8088 mikroprocesszor) pedig a mai egyik legnagyobb chipgyártó, az Intel.
A gép ára ellenére (1565 dollár, azaz akkori árán átszámítva több mint 850 ezer forint) olyan sikeres volt, hogy több mint hat évig a piacon maradt, és egy év alatt több mint 250 ezer darabot adtak el belőle.
Nem sokkal ezután, 1988-ban Lowe távozott a vállalattól, majd a Xeroxnál folytatta pályafutását a vállalat alelnökeként. 1991-ben ismét váltott, ekkor a magánrepülőket gyártó Gulfstream Aerospace Corporation vezérigazgatója lett. Később még a New England Business Servicesnél és a Moor Corporationnél dolgozott.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Elhunyt az IBM első PC-jének megálmodója
- Most olcsóbb a Surface Pro
- Távoli hozzáférés PC-nkhez a Microsoft új alkalmazásával
- Bárhonnan hozzáférhetünk PC-nkhez a Microsoft új alkalmazásával
- Az Apple Haswell processzorokkal frissítette asztali iMac sorozatát
- Folytatódik a DOStalgia vándorkiállítás az Intel támogatásával
- A világ első NFC-re felkészített asztali gépe az ASUS-tól
- Integrált adatközponti megoldást kínál a Schneider Electric és az Intel
- IDF 2013 - Az Intel és a számítástechnika jövője
- Digitális függőségeink – Intel IDC InfoBrief kutatás