Minden korábbinál pontosabb lesz a kínai navigációs rendszer, a Beidou
2013. október 11.
Az évtized végére minden korábbinál pontosabb, egy centiméteren belüli helymeghatározásra lesz képes a kínai fejlesztésű és működtetésű műholdas navigációs rendszer, a Beidou.
A legelső, kínai fejlesztésű és működtetésű műholdas navigációs rendszer jelenleg 16 földkörüli pályára bocsátott műholddal üzemel, ezek száma az évtized végére a 30-at is meghaladja majd, amelyek a minden korábbinál pontosabb helymeghatározást segítik, és akár egy centiméteres távolságú helymeghatározást is lehetővé tesznek Kínában és az ázsiai térségben. A Beidou szolgáltatásait fejlesztői 2020-tól az egész világra ki kívánják terjeszteni - írta a Pejcsing Zsipao napilap.
Kína 2000-ben kezdett saját műholdas navigációs rendszerének kiépítésébe, elsősorban azért, hogy megszüntesse függőségét a GPS amerikai navigációs rendszertől. A kínai rendszer 2007-ben indult, 2010 után kiépítése felgyorsult, a legutóbbi műholdat az év elején bocsátották fel. A rendszert az ázsiai térségre való kiterjesztése után Beidou-2 névvel is illetik. A Pejcsing Zsipao cikke szerint a fejlesztésekkel a műholdas navigáció kínai ipara akár a 400 milliárd jüanos (14,4 ezer milliárd forint) nagyságot is elérheti.
Jelenleg négy jelentősebb navigációs rendszert alkalmaznak a világban, ezek a GPS, az orosz Glonass, az Európai Unió Galileója és a kínai Beidou.
Kapcsolódó cikkek
- Hangfelismerő technológia az iGO primo-ban
- Hangfelismerő technológia az iGO primo-ban
- Hétmilliárd euró a Galileo navigációs programra
- Hétmilliárd eurót különítene el az EB a Galileo műholdas navigációs programra 2020-ig
- GPS-t kapnak a velencei gondolák
- Okos karóra a Nokia műhelyéből?
- Magyar fejlesztésű androidos nyomkövető alkalmazás
- Hol jártál, báránykám? – IneTracker nyomkövető szolgáltatás Androidra
- Facebook: ingyenes Wi-Fi, melynek ára van
- Könnyítsd meg parkolásod alkalmazással!