Megalakult: Nemzeti Elektronikai Kerekasztal

Az iparág szakmai szervezeteinek, a felsőoktatás és az akadémiai szféra tagjainak részvételével 2011. március 10-én megalakult a Nemzeti Elektronikai Kerekasztal (NEK).

A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a hazai elektronikai ipar jelentőségére és lehetőségeinek kiaknázására; az iparág szereplői együtt hatékonyabban és hangsúlyosabban képviselhetik a nemzetgazdaság és az iparág közös érdekeit. Az alakuló ülésen elhangzott: az elektronikai ipar fejlődése nem csak az ágazat cégeinek érdeke.  A KSH adatai szerint ugyanis a 2007-2010 közötti időszakban az elektronikai gyártás közvetlenül több mint 5 százalékkal, a közvetett hatásokat is figyelembe véve pedig mintegy 15 százalékkal járult hozzá a GDP-hez, a feldolgozó ipar 24,5 százalékát adja és mintegy 92.000 főt foglalkoztat.

Mivel a nemzetgazdaság legnagyobb termelőágazata, hajtómotorja a válságból való kilábalásnak, meghatározó tényezője a foglalkoztatottság növelésének, jelentősen járul hozzá a vidékfejlesztéshez és a hazai kkv-k megerősítéséhez is.

A NEK konkrét cselekvési javaslatokat fogalmaz meg a kormányzati stratégiai célok elérése érdekében az elektronikai iparág fejlesztése révén.

A Nemzeti Elektronikai Kerekasztal résztvevői az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham), a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara (BME VIK), a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ), az IVSZ, az Integrált Mikro/Nanorendszerek Nemzeti Technológiai Platform (IMNTP), a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ), a Magyar Mérnökakadémia (MMA), a Magyarországi Elektronikai Társaság (MELT), a Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Tudományok Osztálya és a Műszaki és Természettudományos Egyesületek Szövetsége (MTESZ).

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció