Ericsson: idei hazai cél a 2008-as eredmények és létszám megtartása

Három százalékkal több, 46,2 milliárd forintos árbevételt ért el 2008-ban az Ericsson Magyarország Kft., amelynek összlétszáma a múlt év végén 1060 fő volt. Az eredményekről és az idei tervekről Éry Gábor vezérigazgató a cég ma tartott sajtótájékoztatóján beszélt.

Kérdésre válaszolva azt körvonalazta, hogy ha jelentős teljesítmény árán is, de idén meg tudják tartani a 2008-as eredményeket és létszámot. Szerinte a gazdasági válság hatása a telekommunikációs iparágra elhúzódva jelentkezik, konkrétan először ez év második és harmadik negyedévében számolnak vele. Kiemelte: a vállalat 2009-re a technológiák térnyerését illetően Magyarországon is hasonló folyamatokat vár, mint amiket a világ fejlett régióiban megfigyelhetünk:
a mobil rádiós adatátviteli sebesség folyamatos növekedését, ezzel párhuzamosan az átviteli hálózatok megújítását;

  • az optikai hozzáférés terjedését és a hagyományos vezetékes telefonhálózatok strukturális átalakítását;
  • a mobil- és vezetékes hálózatok konvergenciájának bizonyos szegmensekben (pl. adatátvitel, számlázás stb.) való elkezdődését.


Éry a 2008-as év értékelésében a következő hazai eredményeket emelte ki:

  • az Ericsson hazai részarányai: GSM 45%, 3G bázisállomások (WCDMA) 73%, vezetékes szélessáv (EDA) 50%;
  • kiemelkedő Ericsson sikerek: Magyar Telekomnál kulcsrakész bázisállomás-telepítések, Pannonnal a 3G szerződés meghosszabbítása további 3 évre, IMS alapú mobil centrexre irányuló szerződés megkötése az Invitellel, MVM-nél Redback router technológia értékesítése, Magyar Telekomnál réz alapú VDSL kulcsra kész projekt (Szentendre környékén) végrehajtása, csomagkapcsolt maghálózati (Packet Core) szerződés bővítése a Pannonnal;
  • a budapesti Globális Mérnöki Szolgáltató Központ (GSDC) alkalmazotti létszámának megtartása, magyar GSDC-mérnökök 100 országban segítették az Ericsson munkáját.   


A tájékoztatón az is elhangzott, hogy az Ericsson magyarországi k+f központjában az elmúlt évben a 10 termékfejlesztés mellett 12 prototípussal is foglalkoztak, amely utóbbiakból hatot később közvetlen termékfejlesztésre fel is használtak.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció