Mesterséges intelligenciával becsül jövőbeli virtuális deviza árakat a magyar startup

Világelsőként, gépi intelligenciával jelzi előre a Bitcoinhoz hasonló kriptovaluták jövőbeli árfolyamát egy magyar startup.

 

Digitális aranyláz

A 2018-as év egyik legnagyobb robbanása a digitális pénzek világában történt. A legismertebb digitális pénz, a Bitcoin árfolyama az év eleje óta meghússzorozódott, de meg a laikusok által kevésbe ismert Litecoin vagy Ethereum értéke is majdnem 100-szoros hasznot hozott azok számára, akik vásároltak belőlük 2017 elején. 

 

A folyamat megállíthatatlannak tűnik. Ma már 1000-nél is több olyan digitális pénz létezik, amelyekkel a legnagyobb kriptotőzsdéken kereskedhetnek az új befektetési megoldásokat keresők.

 

Az ő számukra jelent nagy segítséget a teljes egészében magyar hátterű, mesterséges intelligenciára építő Walletinvestor.com startup.

 

Mesterséges intelligencia jelzi előre

„Nemcsak a Bitcoin vásárlási hajlandóság nőtt meg 2017-ben Magyarországon, hanem a rendszert erősen (és sokszor jogosan) bírálóké is, illetve azon bizonytalanok száma, akik a hagyományos tőzsdei logikákat csak ügyeskedve tudták ráilleszteni a kriptopiac rendkívül gyors árfolyam mozgásaira. Ezen árfolyam mozgások mögött nem ritkán manipulatív zárt csoportok, szándékosan félrevezető hírek, a közösségi médiában gyorsan terjedő téves következtetések állnak.”  – mondta el Rácz-Akácosi Attila, a WalletInvestor ötletgazdája.

Így folytatja: „A hagyományos tőzsdéken hetekig, vagy akár hónapokig tartó folyamatok a digitális pénzek piacán egyetlen nap alatt többször is végbe mehetnek. Éppen ezért döntöttünk úgy, hogy a napon belüli előrejelzések helyett a középtávú (14-napos), és az igényekhez alkalmazkodva akár több éves becslésekre fókuszálunk, mesterséges intelligenciát felhasználva.”

 

cryptovaluta.info
 

 

Világelső a magyar ötlet

A magyar startup a Google mesterséges intelligencia fejlesztési logikáját követi: emberek által használt sémák helyett csak alapszabályok kerülnek a rendszerbe.

 

Ez azt jelenti, hogy a tőzsdei kereskedésben ismert mintázatok (Elliott hullám, Nyakvonal, Dupla tető, és így tovább) helyett hagyják, hogy a rendszer saját maga ismerje fel minden egyes kriptopénz esetén olyan korábbi, egyedi jellegzetességeket, amikkel nagy valószínűség mellett tudja megbecsülni a jövőbeli árfolyammozgás trendjét.

 

A virtuális devizák területén az árfolyamok előrejelzésére a magyar startup alkalmazott először mesterséges intelligenciát. Nem véletlen, hogy a walletinvestor.com növekedése exponenciális, sőt mára a világ leglátogatottabb portálja a szakterületén.

 

Exponenciális növekedés

Buchmüller Olivér, a startup vezető fejlesztője hozzáteszi: „Az egyik legnagyobb kihívás a projekt kapcsán az volt egészen a közelmúltig, hogy a számukra is teljesen meglepő módon exponenciálisan növekvő látogatói forgalmat úgy tudjuk kiszolgálni gazdaságosan, hogy mellette a komoly erőforrást igénylő számítási kapacitást is meg tudjuk többszörözni. Ma már naponta 50-100.000 látogató használja a weboldalunkat, folyamatos növekedés mellett.”

 

„Napi szinten nyomon követjük a közösségi médiában, blogokon, fórumokon számtalan nyelven megjelenő visszajelzéseket, amik alapján tovább csiszoljuk a rendszert. Míg egy hónapja nagyjából 200 digitális pénzhez végeztünk naponta becslést, mára ez a szám az 1300-at is átlépte.”

 

Befektető nélkül bővülnek

A magyar startup egyelőre anyagilag is képes fenntartani önmagát, ezért befektetőre sincs szükségük, így az energiákat a fejlesztésre és a látogatói igények kiszolgálására tudják felhasználni.


„Egyelőre még fizetős szolgáltatásaink sincsenek, a becsült adatok mindenki által elérhetőek publikusan, ezen a jövőben sem szeretnénk változtatni. Bár a becslések koránt sem tökéletesek még, büszkék vagyunk arra, hogy napról napra több blogger és kripto-véleményvezér használja fel alapul az előrejelzéseinket cikkeik alapjául, a legismertebb nemzetközi gazdasági portálok következtetései mellé beillesztve. Mindezek mellett az érdeklődőket mindig óva intjük attól, hogy csupán egyetlen forrásra alapozva hozzanak komoly pénzügyi döntést. Érdemes akár 8-10 különféle véleményt is megismerni pró és kontra minden egyes befektetés előtt.” - mondta el végül az ötletgazda. 

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció